Diagnozowanie chrapania i bezdechu sennego (polisomnografia)

Postaw na swoje zdrowie i zdiagnozuj się!

Badanie bezdechu sennego w medisticum surgery clinic

Co to jest polisomnografia?

Polisomnograficzne diagnozowanie stopnia bezdechu snu to nowatorska i nieinwazyjna metoda leczenia schorzenia, które dotyka wiele osób, czyli obturacyjnego bezdechu sennego.
Kiedy warto zgłosić się na badanie bezdechu i chrapania?
Polisomnograficzne diagnozowanie obturacyjnego bezdechu snu wykonywane jest głownie ze względów zdrowotnych i w celu poprawy jakości i komfortu snu. Na badanie mogą zgłosić się: osoby cierpiące na bezdech, osoby cierpiące na bezsenność czy osoby z problemem chrapania. Nieleczona choroba, która na pierwszy rzut oka wydaje się niegroźna, może niestety prowadzić do poważnych schorzeń. Do takich należą, np. cukrzyca, udar, nadciśnienie tętnicze. Dzięki aparatowi, który mierzy najważniejsze parametry podczas snu, lekarz jest w stanie dobrać odpowiednie urządzenie do leczenia właściwego. W konsekwencji Pacjent zostanie wyleczony z bezdechu i znacznie podnosi się jego komfort życia
zadbaj o swój zdrowy sen i wypoczynek z medisticum surgery clinic

Jak wygląda pierwszy etap diagnozy obturacyjnego bezdechu snu (polisomnografia)?

Badanie stopnia bezdechu snu parametrem AHI.
Pacjent otrzymuje na dwie noce specjalne, niewielkie, prostokątne urządzenie elektroniczne, które zapinane jest paskiem na klatce piersiowej. Mierzy ono wszystkie istotne czynniki wpływające na sen (m.in. liczbę bezdechów, pozycje ciała, przerwy w śnie). Aparat podłączony jest do nosa specjalną rurką – kaniulą, przez którą Pacjent oddycha. Dodatkowo, na palec zakłada się pulsoksymetr, który mierzy saturację i tętno.
Konsultacje z lekarzem
Lekarz proponuje najbardziej skuteczne leczenie: zabiegowe lub z pomocą urządzenia wraz ze specjalnymi maskami. Dopiero na podstawie licznych konsultacji i testów dobiera się odpowiedni aparat. Ma to na celu uzyskanie jak najpełniejszego snu u Pacjenta.
Przebieg zabiegu chirurgicznej korekcji ust lip lift

Jak wygląda drugi etap diagnozy obturacyjnego bezdechu snu (polisomnografia)?

Po odpowiednio przeprowadzonej diagnostyce, lekarz zaleca jedną z metod leczenia:

Efekty, które poprawią Twój sen
i bezpieczeństwo

Konsekwencją wdrożenia diagnostyki, jest całkowite wyleczenie Pacjenta z obturacyjnego bezdechu snu. Co ciekawe, leczenie wykazuje skuteczność już pierwszej nocy u wielu Pacjentów. Zafunduj sobie zdrowy i spokojny sen i obudź się każdego ranka wypoczęty i wyspany.
Pozostańmy w kontakcie

Umów wizytę

Wyślij nam swoje dane kontaktowe a nasi konsultanci wkrótce się do Ciebie odezwą celem umówienia wizyty.
Adres

ul. Dąbska 11,
31-572 Kraków

Godziny otwarcia

Pon - pt 08:00 - 21:00 Sobota 09:00 - 14:00